ABD, Adana Konsolosluğu’nu kapattı

ABD, Türkiye’de büyükelçilik ve konsolosluk önlerindeki protestolar üzerine yaptığı açıklamada “ABD’nin Adana Konsolosluğu bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı kalacaktır. ABD vatandaşları Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ndeki randevularını yeniden planlayabilirler.” denildi.

ABD tarafındab  yaptığı açıklamada “ABD’nin Adana Konsolosluğu bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı kalacaktır. ABD vatandaşları Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ndeki randevularını yeniden planlayabilirler.” denildi.

“Şiddete dönüşebilir”

Vatandaşlarına  uyarılarda bulunan ABD Büyükelçiliği :”Önümüzdeki birkaç hafta boyunca Türkiye genelinde İsrail ve Gazze’deki olaylarla ilgili büyük gösterilerin yapılması bekleniyor. Barışçıl olması amaçlananlar da dahil olmak üzere herhangi bir toplantı şiddete dönüşebilir. Protesto faaliyetleri polis varlığının artmasına, yolların kapatılmasına ve trafikte aksamalara neden olabilir1 dedi.

ABD’nin Adana Konsolosluğu önünde önceki gün protesto gösterisi düzenlenmişti. Göstericiler tarafından konsolosluk taşlamış,  önündeki taş bariyere yanıcı madde atarak ateşe verilmişti.  Bariyerlere tırmanan vatandaşlar güvenlik kameralarını parçalamış,bir polis atılan taşın yüzüne isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku