Ankara’nın Escopar’ı Bora Kaplan yakalandı!

Üzerinde bulunan yüklü miktarda parayla yurt dışına kaçmaya çalışan suç örgütü lideri Bora Kaplan, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yakalandı.

Yurt dışına kaçacaktı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçları ve benzeri suçlar işleyen suç örgütüne yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda “Ankara’nın Escopar’ı” olarak da bilinen suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ın yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçacağı tespit edildi.

İki silah ve valize saklanmış bulundu.

Ediniline bilgiye göre; Harekete geçen ekipler,  hakkında, eziyet çektirme ve hürriyeti tahdit etme suçlamasıyla yakalama kararı da bulunan  Kaplan’ı, yanında bulunan koruması ve şoförü olan U.P. isimli emekli uzman çavuş ile birlikte Esenboğa Havalimanı’nda düzenledikleri operasyonla yakalayıp gözaltına aldılar.  Polisin yaptığı üst aramalarında iki adet silah ele geçirildi. Ayrıca Kaplan’ın valizinde yapılan aramada , bir ayakkabının içine gizlenmiş 10 bin dolar ve 50 bin euro para  bulundu.

Suç örgütünün tüm unsurlarını çökertmek için  çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku