Birleşmiş ressamlardan büyük sergi

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin 4 Aralık’ta Başkentlilerle buluşan “53. Yıl Büyük Sergi”sinin  açılışına usta sanatçılar ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açılan ve 174 sanatçının katkıda bulunduğu sergi, 13 Aralık’a kadar 09.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Ödül töreni

Sergi, BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Dodi Dündar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Derneğe uzun yıllar eserleriyle katkıda bulunan usta sanatçılar için  BRHD Yılın Sanatçısı Onur Ödülleri  töreni de gerçekleştirildi. Sanatçı Hayati Misman’a ödülü BRHD Başkanı Süleyman Dodi Dündar tarafından takdim edilirken; sanatçı Nurtaç Özer ödülünü ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Bilgin Aygün’ün elinden aldı. Ülkü Günay, Yusuf Demirtaş, İhsan Çakıcı da ödül alan sanatçılar arasında yer aldı. Yılın Sanata Destek Veren Kurum Ödülü ise Cumhuriyet Gazetesi’ne takdim edildi. Cumhuriyet Gazetesi adına Ankara Temsilcisi Sertaç Eş’e ise ödülü 1996-98 yılları arasında BRHD Dönem Başkanlığı yapan sanatçı Celal Binzet tarafından verildi.

13 Aralık’a kadar ziyarete açık 

Program kapsamında 5 Aralık’ta Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencisi Uras Yurdagül, Karikatür Performansı ile izleyicilerin karşısında olacak. 7 Aralık’ta Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Mezunu Canberk Görgülü’nün “Sanat Performansı” yer alırken Başkent Üniversitesi Güzel sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim görevlisi Sibel Aktaş öncülüğünde “Seramik ve Kavramsal Sanat Üzerine Söyleşi” ise programın devamında gerçekleşecek. Sergi 13 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

100 Yılda Ankara, Cumhuriyet ve Sanat

Sergi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mustafa Balbay, Akademisyen ve Sanatçı Prof. Dr. Nur Gökbulut, Başkent Üni. Rektör Yrd. Prof. Dr. Özcan Yağcı’nın konuşmacı olarak katılacağı ve BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Dodi Dündar’ın moderatörlüğünü yapacağı “100 Yılda Ankara, Cumhuriyet ve Sanat” başlıklı konferans, 8 Aralık’ta Başkentlilerle buluşacak. 9 Aralık tarihindeki programda ilk olarak Azimet Karaman ve öğrencilerinin Ahşap Heykel Performansı, Belgin Onar’ın Çimento Karışımlı Heykel Performansı, Özge Gökbulut Özdemir’in Monochram Performansı, İzzet Gül ve Muharrem Aygün’ün Resim Performansı gerçekleşecek. 18.00’de ise Ali Herischi’nin “Sanatta Fraktal Nedenler” söyleşisi yer alacak. 10 Aralık’ta güzel sanatlar lise ve fakülteleri öğrencilerinin çalışmaları ve performansları sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku