Büyük Festival 1 Eylül’de Etimesgut’ta başlıyor

Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali 1 Eylül’de başlıyor.

Asırlık Türkiye Cumhuriyeti’nin çeyrek asırlık festivali 1 Eylül tarihinde başlıyor. Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali bu yıl da Adriyatik’ten Çin’e büyük Türk dünyası ile Anadolu kültürlerini bir araya getirecek. Bu yılın sürpriz katılımcısı ise Macaristan. Etimesgut ayrıca 30 Ağustos-3 Eylül’de TEKNOFES’e de ev sahipliği yapacak.

Çifte heyecan içindeyiz

Demirel, festivalin 1-10 tarihleri arasında Türk Beyleri Kent Meydanı’nda yapılacağını belirterek, “Toyumuz için heyecanlıyız. Yine birlik, beraberlik, kardeşlik için bir araya geleceğiz. Kültürlerimizi sanatlarımızı sergileyeceğiz. Bu yıl çifte heyecan içindeyiz. İlçemizde bu yıl TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne de ev sahipliği yapıyoruz. Etimesgut Havaalanı’nda 30 Ağustos-3 Eylül’de yapılacak TEKNOFEST ve festivalimiz ilçemiz için büyük bir fırsattır. Her iki festivale de yoğun bir katılım bekliyoruz” dedi.

Demirel, festivale bu yıl Macaristan’ın da katılacağını ifade ederek, “Azerbaycan, KKTC, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan büyükelçilik düzeyinde katılım sağlayacak. Devlet olamamış Türk toplulukları da festivalimize katılarak kendilerine tanıtma imkanı bulacaklar. Kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına Anadolumuz da dernek ve vakıflar aracılığıyla festivaldeki yerini alacak. Festivalde vatanı, milleti ve bayrağıyla sorunu olmayan bu milletin değerlerine saygılı sanatçılarımız da sahne alacak. Sanatçıları vatandaşlarımızın istek öneri ve görüşlerini dikkate alarak belirledik” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku