Emek ve Demokrasi Güçleri, İsrail’i protesto etti

İsrail’in Fillistin’de sivillere yönelik saldırıları dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çeşitli eylemlerle protesto edilmeye devam ediyor.

Yeşil Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, Emek Partisi, Halkevleri, Birleşik Devrimci Parti ve Emekçi Hareket Partisi’nde oluşan Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri platformu bugün İsrail’in Ankara Büyükelçiliği önünde toplanarak, İsrail saldırıları nı protesto etti ve bir basın açıklaması yaptı.

Polis çıkışı değiştirildi

Basın açıklamasında “Orta Doğu’da emperyalizmin savaş taşeronluğunu yapan AKP iktidarına ve İsrail, Rojava ve Filistin’de yaptığı katliamlarla bu savaş gösterisi çok açık bir şekilde ortaya konduğunda” polis “Lütfen açıklamanın orijinalinden çıkmayın” anonsu ile müdahale etti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Taşlarıyla, sopalarıyla, çocuk generalleriyle Siyonist rejime karşı yıllardır direnen Filistin’in yanındayız. Buradan Filistin plastik işgale karşı sergilediği haklı ve meşru direnişi selamlıyoruz. yaşayabilmesinin yolunun ‘işçilerin birliği, halkların kardeşliği’ mücadelesini büyütmekten aşmanın bir kez daha çiziyoruz.

AKP iktidarındaki Kürt halkına benzer saldırıları tahmin ediliyor

AKP iktidarının din kisvesi adı altında sözde Filistinlilerin sayısı. Aynı AKP iktidarı konu Kürt halkının benzeri saldırıların patlamaları oluyor, Rojava başta olmak üzere Kürtlerin bulunduğu alanda kirli savaş politikaları ile katliamlar gerçekleştiriyor. Filistin halkı için yas ilan edip timsah gözyaşı dökerken öte yandan Meclis’e bir savaş tezkeresi getirip bütün güçlerini harekete geçirmeye çalışıyor. Orta Doğu’da emperyalizmin savaş taşeronluğunu yapan AKP iktidarı ve İsrail, Rojava ve Filistin’de yaptığı katliamlarla bu savaştaki gösteri çok açık bir şekilde ortaya çıkıyor. 

ABD ve NATO üsleri kapatılmalıdır

Buradan hareketle emperyalistlerin ve güdümdeki paramiliter devletlerin başta Filistin olmak üzere Orta Doğu’da mazlum halkları katleden saldırganlık politikalarını hedef almakk halkların direnişiyle mümkündür. Taşlarıyla, sopalarıyla, çocuk generalleriyle Siyonist rejimine karşı yıllardır direnen Filistin’in yanındayız. Böylece Filistin’in işgale karşı olduğu haklı ve meşru direnişi selamlıyoruz. Başta Filistin ve Kürt halkı olmak üzere; Emperyalist saldırganlığın ve işgalci politikaların hedefinde olan tüm halkların özgür ve eşit olarak yaşayabilmesinin yolunun ‘işçilerin birliği, halkların kardeşliği’ mücadelesini büyüterek ilerlemeden bir kez daha mevcut çiziyoruz. Tüm işçi, emekçileri ve ezilen halkların dünya halklarının özgür, eşit ve barış içinde yaşayabilmesi için emperyalist-kapitalist sistemi tarihin çöplüğüne göndererek, sınırsız, sınıfsız ve sömürüsüz bir dünyanın kurma mücadelesini artırmaya çağırıyoruz. Siyonist rejimin Filistin halkını hedef alan tüm saldırılarını durdurmalı, işgal edilen topraklardan çekilmelidir. İsrail ile askeri, ekonomik, planlı ve tüm ilişkiler kesilmelidir. İkili anlaşmalar iptal edilmelidir. ABD ve NATO üsleri kapatılmalıdır.”

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku