Engelli yolcuyu almayan ÖHO şoförüne ceza

Ankara Büyükşehir Belediyesi, otobüse binmek isteyen engelli yolcuya “İn aşağıya. Şimdiye kadar bindiğine say” diyerek almayan Özel Halk Otobüsü şoförüne cezai işlem uygulayıp, otobüs parka çekildi.

Ankara’da Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği 15 Ekim’de şehit yakınları, gaziler, emniyet ve basın mensupları hariç ücretsiz ve indirimli bilet kullanan yolcuları, ayın ilk 4 günü hariç taşımama kararı almıştı.

Çimşit-Bağlıca-Koru metro istasyonu hattında sefer yapan bir özel halk otobüsünün şoförü,  otobüse binmek isteyen engelli bir vatandaşa “İn aşağıya. Şimdiye kadar bindiğine say. Sen bir de sağlam olsaydın ne yapardın bize” dedi.

Otobüste başka bir yolcunun cep telefonuyla kaydettiği görüntülerin, sosyal medyada paylaşılması  üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi şoföre ceza uygulayıp otobüsü parka çekti.  Belediye tarafından  yapılan açıklamada “Süreci titizlikle takip ediyoruz. Habere konu olan halk otobüsü parka çekildi ve cezai işlem uygulandı. Büyükşehir Belediyesi olarak kanunları uygulamaya ve otobüsleri denetlemeye devam edeceğiz ” denildi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku