Enver Demirel Etimesgut için 5. kez aday oldu

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu  sosyal medya hesabından yaptığı  başvuru paylaşımıyla duyurdu.

enver demirel

Demirel yaptığı paylaşımda:

“2024 Mahalli İdareler Seçimleri için belediye başkan adaylığı müracaatımızı yaparak, dilekçemizi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz’a sunduk. Hayırlı olsun.” dedi.

Enver Demirel Kimdir

1961 yılında, Etimesgut Aşağı Yurtçu Mahallesi’nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Etimesgut’ta tamamladı. Serbest muhasebecilik, mali müşavirlik yaptı; serbest ticari faaliyette bulundu.

Aktif siyasete, Milliyetçi Hareket Partisi’nde başladı. 1995-1999 yılları arasında Etimesgut İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) adayı olarak katıldığı; 18 Nisan 1999 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Etimesgut Belediye Başkanlığı’na ilk kez seçildi. 5 yıllık hizmet döneminde başarılı bir görev süresi geçirmesine, oylarını artırmasına rağmen 28 Mart 2004 seçimlerini kaybetti. Seçimi kaybettikten sonra, siyasetten uzaklaşmayarak; partisinin genel merkezinde, il ve ilçe teşkilatında görev yapmaya devam etti. 2006 yılında ilçe kongresinde yeniden Etimesgut İlçe Başkanlığı’na seçildi.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde partisi tarafından yeniden belediye başkanlığına aday gösterildi. Etimesgut halkının teveccühüyle 5 yıl aradan sonra 2. kez belediye başkanı seçildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde tekrar aday gösterildi ve bu göreve 3. kez seçilme başarısını gösterdi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerine MHP ve Cumhur İttifakının adayı olarak katıldı. Seçimleri kazanarak, Etimesgut’un 4. kez belediye başkanı seçildi. Halen bu görevini sürdüren Enver Demirel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku