Eşini bıçakla öldüren kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis

Keçiören’de eşi Bahar Bengü’yü bıçaklayarak öldüren Halil Bengü hakkında “eşi kasten öldürmek” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet”, eşinin önceki evliliğinden olan kızına bıçakla saldırdığı için “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından dava açıldı.

HaberTürk’te yer alan Cemil Murat Budak‘ın haberinde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesine göre,11 Kasım 2022’de Keçiören ilçesi Aktepe Mahallesi’ndeki evlerinde Halil Bengü ile eşi Bahar Bengü arasındaki tartışma kavgaya dönüştü.

Halil Bengü, kavga sırasında mutfaktan aldığı bıçakla eşini öldürürken, olay sırasında evde bulunan maktulün ilk evliliğinden olan kızı M.B’yi de aynı bıçakla yaraladı. Bengü daha sonra aldığı maket bıçağıyla elini ve boynunu keserek kendisine zarar verdi. Polis ekipleri, elinden ve boynundan yaralı halde buldukları Bengü’yü yakalayıp hastaneye götürdü.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, sanığın oturdukları evde, tartışma çıkarıp saldırarak ele geçen bıçak ve maket bıçağı ile Bahar Bengü’ye vurduğu, maktulün bedeninde öldürücü 9 kesici delici alet yarası olduğunun belirlendiği belirtildi.

Halil Bengü’nün bu şekilde “kasten eşi öldürme suçunu” işlediği aktarılan iddianamede, “Sanığın öldürücü nitelikte olan bıçağı kullanmış olması, 7-8 kez şikayetçi M.B’ye sallayarak vurmaya çalışması, M.B’nin sağa sola çekilerek kendisini koruması nedeni ile bıçağın tam isabet edemeyip sıyrıklar oluşturması hususlarına göre sanığın, M.B’ye karşı ‘kasten öldürmeye teşebbüs suçunu’ işlediği tespit edilmiştir. Ayrıca M.B’ye küfür ederek ‘hakaret’ suçunu da işlediği de anlaşılmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanığın “eşi kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, maktulün kızına yönelik “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan müebbet, ve “hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku