Geleneksel Ankara Çocukevleri Sitesi Bilim ve Teknoloji Şenliği Ankara’da yapıldı

Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evlerinden hizmet alan çocukların, teknoloji atölyelerinde yaptığı bilim, teknoloji, yapay zeka, robotik kodlama alanlarındaki çalışmalarını bağlı kuruluşlardan hizmet alan diğer çocuklar ile buluşturduğu Geleneksel Ankara Çocukevleri Sitesi Bilim ve Teknoloji Şenliği Ankara’da yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Leman Yenigün, şenlikte yaptığı açıklamada, “Bugün yapılan şenliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyoruz. Bu etkinliği mümkün kılan gönüllülerimize katılımcılarımıza ve destek veren tüm kurumlara teşekkür ediyoruz. Sizler, bu heyecan verici yolculukta önemli bir rol oynuyorsunuz ve geleceğe birlikte şekil veriyoruz” dedi.

Şenlik açılış konuşmasını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cüneyd Özdemir ise 500 çocuk ve kurum çalışanlarıyla beraber mühendislikten havacılığa, yapay zekadan uzay teknolojilerine kadar geniş bir yelpazedeki yeniliklerle tanışacağını ifade ederek, “Geleceğin teknolojilerini bugünden deneyimleyeceğiz. Ayrıca çocuklarımız için hazırlanan ikramları eşliğinde Teknoloji Tayfa nın gösterisini izleyecek ve tüm gün DJ ve animasyon gösteri ile keyifli bir gün geçireceğiz. Seneye daha güçlü bir kadro ile görüşmek dileğiyle” diye konuştu.

Ayrıca programa, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, Ankara Vali Yardımcısı Cihangir Güler, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ayşegül Yıldırım Kara, Yenimahalle Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve T3 Vakfı Temsilcisi Alperen Karaköse katıldı.

Geleneksel Ankara Çocukevleri Sitesi Bilim ve Teknoloji Şenliği Ankara’da yapıldı

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku