Hukukçu Eminağaoğlu, Çankaya için aday adayı oldu

Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu, 2024 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkan aday adayı olmak  için başvuru yaptı. Eminağaoğlu  “Halkımıza hizmeti esas aldığımız için vesayetçi AKP iktidarında bir bedel ödemek gerekse bile bu anlayışımızdan hiçbir koşulda vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“Rantçı değil halkçı anlayışla”

Eminağaoğlu, yaptığı açıklamada  “AKP döneminde hak, hukuk, adalet diyerek verdiğim mücadeleyle halkımın karşısına çıktım. Bu mücadele sırasında ödediğim bedeller benim için onur oldu. Yaklaşık 30 yılı aşkın süredir yaşadığım Çankaya ilçesinde Çankaya Belediye Başkanlığı aday adaylığım nedeniyle huzurlarınızdayım. Hiçbir koşul ve etki altında kalmadan, hiçbir konuda ayrımcılık gözetmeden, rantçı değil halkçı, kamucu belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz. Bu belediyeciliğimizde demokratik kitle örgütlerimizle uyum içerisinde ve el birliğiyle hizmet anlayışını esas alacağız. ” dedi.

“Çankaya demek, Cumhuriyet demektir”

“Halkımıza hizmeti esas aldığımız için vesayetçi AKP iktidarında bir bedel ödemek gerekse bile bu anlayışımızdan hiçbir koşulda vazgeçmeyeceğiz.” diyen Eminağaoğlu, “Çankaya demek sadece bir ilçe değil, CHP demek, Cumhuriyet demektir. Çankaya demek ulu önder Mustafa Kemal Atatürk demek, devrim demektir. Çankaya Belediye Başkanlığı olarak Cumhuriyet’in her niteliğinin, Cumhuriyet’in her değerinin, kültürel mirasın korunması esas alınacaktır. Tüm bunlar rantçı değil halkçı, kamucu belediyeciliğin varlığı ile olanaklıdır ki, insan odaklı, canlı odaklı, halk odaklı, hizmet odaklı belediyecilik anlayışı ile hareket edilecektir. Büyükşehir Belediyesi içinde yer almak nedeniyle Büyükşehir Belediyemiz ve bu kapsamdaki tüm ilçelerimizle koordineli biçimde çalışarak daha etkin bir biçimde hizmet sunacağız. Planlı, dirençli bir kent anlayışından hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

Eminağaoğlu Kimdir?

8 Aralık 1967’de Artvin’in Şavşat ilçesinde  doğan Eminağaoğlu, İlk, orta ve lise eğitimini Şavşat’ta tamamladıktan sonra  1988’de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1989 yılında Ankara adli yargı, yargıç adayı olarak mesleğe başladı. 1992-2015 yılları arasında çeşitli şehirlerde ve Yargıtay’da yargıçlık ve Cumhuriyet savcılığı görevlerinde bulundu. Sırasıyla Bandırma Cumhuriyet Savcısı, Delice Yargıcı, Yargıtay Yargıcı olduktan sonra, 2001 tarihinde Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.

2006 tarihinde kurulan Yargıçlar ve Savcılar Birliği’nin (YARSAV) kurucu başkanı oldu ve ilk kongresinde YARSAV genel başkanlığına seçildi. Ocak 2011 tarihinde Yargıçlar ve Savcılar Sendikası’nın (YARGI-SEN) kurucu başkanı oldu. YARGI-SEN’in kapatılmasından sonra Yargıçlar Sendikası’nın kuruluşunda görev aldı ve ilk genel başkanı oldu.

Çankırı’da Hakim olarak görev yaparken, 2015 milletvekili genel seçimlerine katılmak için 10 Şubat 2015 tarihinde istifa ederek, meslekten ayrıldı.

Hukuki konularda pek çok makalesi yayımlanan ve halen Ankara’da serbest avukatlık yapan Eminağaoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku