“İsrail ile tüm ilişkiler askıya alınsın”

İsrail’in Gazze’ye uyguladığı abluka, bombardıman ve son olarak da hastane saldırısının katliam olduğunu ifade eden Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkan Hamza Can, “Şimdi hem devlet olarak hem de işadamları olarak bu savaşı, katliamları durdurmayan İsrail ile tüm ilişkileri keselim. Ticaret yapmayalım” dedi.

İsrail’in sivil katliamlarını şiddetle kınadığını, hastane bombardımanının tarihte görülmemiş vahşetlerden bir tanesi olduğunu ifade eden Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi Hamza Can, “Bu gözü dönmüş güruha güya medeni batının destek vermesi anlaşılır bir durum değildir. Avrupa bu katliamları protesto etmek isteyenlere bile engel olurken, izin vermezken, çocuklar öldürürken, insanlık ayaklar altına alınırken niçin sessiz kalıyor? Biz İsrail’in katliamlarını kınıyoruz, fakat güya medeni batının bu tutumu da kınanmalıdır. Avrupa’nın ve ABD’nin tutumunu da kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

“İsrail ile ticareti durduralım”

“Lafla peynir gemisi yürümez” diyerek açıklamasını sürdüren Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Hamza Can, “Harekete geçmek lazım. Devlet olarak İsrail ile tüm ilişkileri askıya alalım. İsrail ile ticareti durduralım. Meslektaşlarıma, işadamlarına sesleniyorum. Bu ülke ile yapılan ticaret çocukların katledilmesinden daha mı önemli? Hepimiz sorumluluk altındayız, katliam yapanlarla ortak olmayın” çağrısında bulundu.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku