Keçiören’de bulunan bir kurs merkezinde 2 yaşındaki bir çocuğu çikolata yerken nefes borusuna kaçtı. Küçük çocuk, bir öğretmenin uyguladığı “Heimlich Manevrası” sayesinde kurtuldu.
Keçiören‘in i Şenlik Mahallesinde bulunan bir kurs merkezine yaşanan olayda 2 yaşındaki bir çocuk çikolata yerken nefes borusuna kaçtı. Nefes almakta zorlanan çocuğa Ö. E., adlı öğretmen “Heimlich manevrası” ile müdahale ederek kurtardı.
Son günlerde sıkça gündeme gelen benzer olaylar ilk yardım tekniği olan “Heimlich manevrası”nı bilmenin önemini ortaya koyuyor.