“Ne Cumhuriyetten vazgeçeriz, ne Atatürk’ten”

Yenimahalle Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlama festivali tüm hızıyla sürüyor.

Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen festival programı kapsamında sevilen sanatçı Fatma Turgut Ata Mahallesi’nde muhteşem bir konsere imza attı.

10 binlerce vatandaşın hep bir ağızdan şarkı söyleyip eğlendiği geceye ev sahipliği yapan Yaşar, “Cumhuriyet bizi biz yapan, millet yapan en büyük bayramımızdır. Ne Cumhuriyetten vazgeçeriz ne de bize eşit yurttaşlığı, milli egemenliği, cumhuriyeti hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçeriz” dedi.

En büyük bayramımız kutlu olsun

Yaşar,  “Bu bayram bizim en büyük bayramımız. Bizi biz yapan bayramdır. Kulluktan halk devrimini gerçekleştiren, halkın iradesini halk kendi tayin edecektir diyen bir bayram yani demokrasinin, halkın, eşit yurttaşlığın bayramıdır. Bu bayramı görmezden gelenler, küçümseyenler olabilir. Ama biz ne olursa olsun cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hangi ırktan, hangi inançtan, hangi mezhepten olursak olalım bu ülkede yaşayan herkes eşit yurttaştır ve eşit yurttaşlığımızı da sonuna kadar koruyacağız. Sıkıntılarımız var biliyorum ama ne bu ülkeden ne de bayrağımızın sevdasından vazgeçmeyin” dedi.

Yenimahalle’de dev halk korosu

En güzel şarkılarını binlerce Yenimahalle sakiniyle birlikte söyleyen sanatçı Fatma Turgut performansıyla göz doldururken; konser alanında adeta dev bir halk korosu oluştu. Hayranlarının yoğun sevgi gösterisi ve çağrılarına da sessiz kalmayan Turgut sahneden inerek vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku