Özel “Canice cinayet işleyenin ne iyi hali olabilir!”

CHP Lideri Özgür Özel Hrant Dink’in katili Samast’ın tahliye edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu kadar canice bir cinayet işleyenin ne iyi hali olabilir!” diye tepki verdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Özgür Özel,  Ogün Samast’ın tahliye edilmesini hakkında şunları söyledi:

“Bu memlekette adaletin a’sından bahseden gerçekten vicdansızdır”

“Akıl alır gibi bir şey değil. 16 yıldır tutuklu. Yok iyi hali varmış, bilmem nesi varmış. Bu kadar canice bir cinayet işleyenin ne iyi hali olabilir! Hepimizin gözü önünde bu kadar açık bir cinayet. Sadece bir cinayet değil. Tasarlanmış, birileri tarafından planlanmış, görevlendirilmiş, gitmiş takip etmiş, tatbikat yapmış. Ayrıca Türkiye’deki çok önemli bir cemaate, Ermeni cemaatine karşı yapılmış olan fevkalade, inanılmaz büyük bir haksızlık. Bir kanaat önderinin düşüncelerinden dolayı susturulması çok şüpheli bir durumdu zaten.

“Onunla fotoğraf çektirenler, o delikten çıkarmayı bildiler”

Şimdi şu ortaya çıktı: Demek ki Ogün Samast’ı birileri koruyor, kolluyor. Zaten Samast’la cinayetten sonra bayrak önünde onunla fotoğraf çektirenler vardı. Demek ki o fotoğraf çektirenler ya da onu azmettirenler,  onun ömür boyu durması gereken o delikten çıkarmayı bildiler. Sözün bittiği yerdeyiz. Eğer Ogün Samast iyi halden serbest kalıyorsa, bu memlekette adaletin a’sından bahseden gerçekten vicdansızdır.”

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku