Sincan zabıta kırtasiyeleri denetledi

Sincan zabıta ekipleri bu kez kırtasiyeleri mercek altına aldı. Ekipler ilçede kırtasiye malzemeleri satan işyerlerini denetleyerek ürünleri kontrol etti ve gerekli uyarıları yaptı.

SİNCAN ZABITA

 

 

 

 

 

 

 

Etiket Kontrolü yaptılar

Sincan Belediyesi zabıta ekipleri bu kez kırtasiyeleri mercek altına aldı. Ekipler ilçede kırtasiye malzemeleri satan işyerlerini denetleyerek ürünleri kontrol etti ve gerekli uyarıları yaptı. Sahada denetimlerine ara vermeden devam eden  Sincan zabıta ekipleri, okulların açılmasına kısa bir gün kala ilçede kırtasiye malzemeleri satan işletmeleri denetledi.

Öğrencilerin ve ailelerin sağlıklı ürünlere ulaşması için kırtasiye malzemelerini tek tek kontrol eden ekipler, aynı ürünlerin farklı işletmelerdeki fiyatlarını karşılaştırdı. Ekipler etiket kontrolü yaparak reyonlardaki fiyatların kasadaki ile aynı olup olmadığını inceledi.

Zabıta ekipleri, satılan malzemelerin Türk Standartları Enstitüsü güvenlik standartlarına uyup uymadığını kontrol etti. Ürünlerde “CE” işareti bulunması, kullanım süresine uygunluk, üretim yerinin yazılması kriterlerine bakıldı.

Vatandaşı bilinçlendirmek ve halk sağlığını tehdit eden ürünleri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, çocukların sağlığına zarar verebilecek olan ürünlerin satışının yapılmaması konusunda esnaflara uyarılarda bulundu. Kurallara uymayan işyerlerinde gerekli işlemleri uyguladı.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku