Sincan’da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’dan üniversite sınavında başarı gösteren Sincan ve Adıyamanlı öğrencilere büyük destek geldi. Sincan’da ilk 10’dan ilk 10 bine kadar dereceye giren öğrencilere başarı ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Sırada Kardeş kent Adıyaman var.

Belediye Meclisinden çıkan kararla Yüksek Öğretim Kurumları sınavında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceği müjdesinin ardından Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Kültür Evi’nde derece yapan öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi. Ercan, konuşmasından önce törene katılan öğrenci ve ailelerle tek tek tokalaşarak, başarılarından ötürü kendilerini tebrik etti.

 SİNCAN’DA DERECEYE GİREN

 

 

 

 

 

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Ercan gençlerin çok ayrı bir yeri olduğunu ve onlar için eğitim, kültür ve spora ilişkin sayısız hizmetler yaptıklarını vurguladı; sözlerine şöyle devam etti:

“Üniversite sınavı bir insanın hayatında çok önemli bir dönüm noktası.Seçtikleri meslekler, onların yaşamlarının sonuna kadar taşıyacakları adeta unvanları oluyor. Gençlerimiz için üniversiteye hazırlanma sürecinde millet kıraathanelerinde sunduğumuz imkanlarla, ücretsiz ikramlarımızla, sessiz ve konforlu ortamda ders çalışma imkanlarıyla hazırlarken, bir taraftan da sınav stresini, gerilimini atacak bir takım etkinlikler de yapıyoruz. Geçtiğimiz ay tercih destek programı yaptık, Türkiye’de gündem oldu. Cumhurbaşkanı yardımcımız ve bakanlarımız geldiler. Bir bilgi paylaşımı, tecrübe paylaşımı yapıldı. Ayrıca alanında uzman kişiler de çocuklarımıza yardımcı oldu.

Öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla dijital eğitim setleri de hazırladık. Bunları ücretsiz dağıtıyoruz. Hatta bu konuda da iddialıyız. Bu dijital setler öylesine zengin içerikli ki başka hiçbir kaynağa para vermelerine, dershaneye gitmelerine gerek yok. İnşallah bu yıl da hazırlıyoruz ve Eylül ayının sonuna doğru gençlerimize bunu da ücretsiz olarak dağıtacağız.”

“Adıyaman’daki gençleri unutmadık”

Adıyaman’daki öğrencileri de unutmadıklarını belirten Başkan Ercan, “Deprem sürecinde sürekli Adıyaman’daydık. Adıyaman’a konteyner kentler yaptık, çarşı yaptık. Dolayısıyla Adıyaman’a çok desteklerimiz, yatırımlarımız oldu. Dolayısıyla Adıyaman’la bir kardeşlik hukukumuz gelişti. Adıyaman’da Sincan’a dair çok olumlu bir hava var. Sincan’da da aynı şekilde Adıyaman’a yönelik öyle bir algı var. Bu ödül açıklamamıza Adıyamanlı gençleri de dahil ettik. Adıyaman’da dereceye giren çocuklarımızla da önümüzdeki günlerde bir araya geleceğiz ve onlara da orada ödüllerini takdim etmiş olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, derece yapan öğrencilere ödüllerini vererek tebrik etti.

Gençler de başarıyı ödüllendiren Başkan Murat Ercan’a ve bu örnek kararı alan Belediye Meclisine teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku