Türk Toyu Başlıyor

Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali 1-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türk Toyu başlıyor.

Türk Beyleri Kent Meydanı’nda düzenlenecek festivalde Türk kültür ve sanatı tanıtılacak. Festivalde Zara, Sefo, Mustafa Yıldızdoğan, Öykü Gürman, Ziynet Sali, Hüseyin Kağıt, Mustafa Taş, Özgürcan Çoban ve Funda Arar gibi ünlü sanatçılar da konser verecek. Festivale yurt içi ve yurt dışından 400 gösteri ekibi de renk katacak.

Demirel’den davet

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel,festival hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, “Toyumuz için heyecanlıyız. Yine birlik, beraberlik, kardeşlik için bir araya geleceğiz. Kültürlerimizi sanatlarımızı sergileyeceğiz. Festivalimize yoğun bir katılım bekliyoruz. Tüm Ankaralıları festivalimize davet ediyorum” dedi.

ZENGİN İÇERİK
Demirel, sözlerini söyle sürdürdü: “Azerbaycan, KKTC, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan büyükelçilik düzeyinde katılım sağlayacak. Devlet olamamış Türk toplulukları da festivalimize katılarak kendilerine tanıtma imkanı bulacaklar.  Kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına Anadolu’muz da dernek ve vakıflar aracılığıyla festivaldeki yerini alacak. Festivalde birliğimiz, beraberliğimiz kardeşliğimiz pekişecek. Türk dünyası ve Anadolu’muz kucaklaşacak. Gündüz bölümünde Türk Beyleri Kent Meydanımızdaki stantlarda kültürel öğeler sergilenecek. Akşam da katılımcılarımızın geceleri ve konserlerimiz olacak. Dolu dolu zengin bir içeriğimiz var”.

Festivale 7 Türk Cumhuriyet topluluklarının yanı sıra Ankara, Çankırı, Sivas, Niğde, Kırıkkale, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Gaziantep, Konya, Gümüşhane, Samsın, Trabzon, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van ve Bitlis illeri de festivale katılacak. Katılımcılar kendi yöresel kültürlerini sanatlarını sergileme imkanı bulacaklar.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku