Türkiye’nin ilk çocuk müzesi minik misafirlerini ağırlıyor

Yenimahalle Belediyesi’nin çocuklara hediyesi olan Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, sömestr tatilinde de çocukların ilk adresi oldu. Çocuklara karne hediyesi olarak bireysel ziyaretler için kapılarını açan Türkiye’nin ilk çocuk müzesi, yarıyıl tatilinin ilk haftasında minik sakinlerden yoğun ilgi gördü.

4-12 yaş grubu olmak üzere geçtiğimiz yıl 10 binden fazla öğrenciyi ağırlayan çocuk müzesi, yarıyıl tatilindeBaşkentli çocukları ücretsiz olarak misafir ediyor.Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, 5 Şubat tarihine kadar yarıyıl tatili boyunca çocuklar için farklı ve eğitici etkinlikler düzenleyecek.

Eğlenceli bilim eğitimi

Bilime meraklı çocuklar,Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde uzman eğitmenler tarafından Atatürk ve Cumhuriyet, Arkeoloji ve Uygarlık, bilim ve galeri, planetaryum ve uzay merkezi, masal ve mutluluk, veterinerlik ve sevgi, entomoloji ve birlik, vahşi yaşam ve yardım severlik, çevre ve saygı, etkinlik atölyesi gibi birbirinden öğretici keşif alanlarında eğlenceli bir tatil geçirme şansını yakalıyor.

Öte yandan etkinlik atölyesinde yapılan taş boyama, kumaş boyama, kukla gibi etkinliklerle de çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı oluyor.

Çocuklarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi bir eğitimden geçmeleri gerekiyor. Çocuklarımızın bilimin ışığında, değerlerimizi öğrenerek yetişmesi için bu müzeyi hayata geçirdik. Eğitimde ilerlemeyen, kültür sanatta gelişemeyen toplumlarda, huzur ve mutluluk olmaz. Biz daha huzurlu, daha mutlu daha farkında bir toplum olma hayaliyle yola çıktık” dedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku