Ulugöl “Yerel yönetimler halkın sesi olmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi, Yenimahalle Belediye Başkan A. Adayı Erhan Ulugöl, yerel yönetim anlayışında köklü değişiklikler yapılması gerektiğinin altını çizerek, mevcut sistemin sadece belirli bir kesime hizmet ettiği eleştirisinde bulundu.

“Halkın taleplerine kulak verilecek”

Ulugöl, yaklaşan yerel seçimler öncesinde düzenlediği basın toplantısında , Yenimahalle’nin 52 mahallesinin her birinin farklı ihtiyaçları olduğunu ve bu ihtiyaçların göz ardı edildiğini belirtti.

Yerel yönetimlerin asli görevinin, yaşadıkları bölgenin sorunlarına doğrudan etki eden insanların talep ve ihtiyaçlarını dinlemek olduğunu  ve projelerin, halkın beklentileri doğrultusunda şekillendirilmesi gerektiğini ifade eden Ulugöl, “Her mahalle birbirinden farklı. Dolayısıyla her mahalleye uygulanan standart bir yönetim anlayışı yerine, her birinin sosyoekonomik ve kültürel yapısına uygun özgün projeler geliştirmeliyiz” dedi.

Eşit hizmet anlayışı

Yenimahalle’de yaşayan vatandaşların eşit hizmetlere erişememesinin kabul edilemez olduğunu dile getiren CHP’li aday adayı, “Bir mahallede var olan hizmet veya imkân, diğerinde neden olmasın? Eşitlik ilkesi, yerel yönetimlerin olmazsa olmazıdır” şeklinde konuştu.

Mahalleli ile iş birliği

Ulugöl, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını doğrudan belirleyebilecek en önemli kaynak olduğunu belirterek, “Mahallelilerin görüşlerini almadan, onların ihtiyaçlarını göz ardı ederek yapılan hizmetler eksik kalır. Biz, her mahallenin özgün ihtiyaçlarını mahalleli ile iş birliği içinde tespit edip, bu doğrultuda adımlarımızı atacağız” ifadelerini kullandı.

Planlama ve bütçeleme önemi

Yenimahalle’nin ihtiyaçlarının dikkatli bir şekilde planlanması ve bütçelenmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Ulugöl, “Sürdürülebilir bir gelişme ve halkın memnuniyeti için atılacak her adım, iyi analiz edilmiş ve doğru bütçelenmiş projelerle mümkün olacaktır” dedi.

Erhan Ulugöl, yerel yönetimlerde şeffaf, katılımcı ve halk odaklı bir anlayışla Yenimahalle‘yi yönetmeye talip olduğunu belirtti. Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden CHP’li aday adayı, halkın beklenti ve taleplerini her zaman ön planda tutacaklarını söyledi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku