Sincan’da açılan Yenikayı Mahalle Konağı hizmete girdi.
Sincan Belediyesi tarafından açılışı yapılan Yenikayı Mahalle Konağı, bölgenin kültürünü yansıtan bir mimariye sahip. Konak içinde, sedirli oda, toplantı odası, yemekhane, çay ocağı gibi alanlar bulunuyor.
“Kadınlar muhakak işin içinde olmalı”
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, açılışta yaptığı konuşmada:
“İnanıyorum ki köyümüzün cazibesini arttıracak. Lütfen burayı boş bırakmayın, dolu dolu olsun. Burası çocukların, gençlerin cıvıltılarıyla dolsun. Kadınlarımız şenlendirsin burayı. Hanımlar elini çekerse olmaz, siz muhakkak işin içinde olmalısınız. Mahalle konağımız tarihi dokusu, çok amaçlı hizmet alanları ile mahalle kültürünün, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılacağı bir mekân olarak 7’den 70’e tüm Yenikayı sakinlerine hizmet edecek. ” dedi.
Açılışın ardından Başkan Ercan, Sincan Kaymakamı Levent Kılıç ve beraberindekiler konağın içini gezdi. Vatandaşlara lokma tatlısı ikram edildi.