AKP Rize İl Başkanı: Halka rağmen iş yapılamaz!

Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Dereköy mevkisinde yapılması planlanan HES projesinin yapılacağı alana il teşkilatı ile giderek bir basın açıklaması yapan AKP İl Başkanı Hikmet Ayar “Halka rağmen iş yapılamaz ” dedi.

Ayar “Bu alanlarda yapılacak HES projelerinin fayda maliyet analizlerine bakıldığında o günün şartlarına göre gerçekliliği ortadan kalkmıştır. Neticede yola çıkılmış, süreci doğru yönetmek durumundayız. 28 Kasım’da  bir çevresel değerlendirme toplantısı yapılacak. Halkın toplantıya katılımın, stratejik olarak gerektiğini biliyoruz.  Toplantıda kayda alınanlar  yargı sürecinde elimizi güçlendirecektir” dedi.

 

“Bu proje olmayacak”

Ayar şöyle devam etti “Gelişen ve değişen şartlarda ‘biz zararın neresinde dönersek kardır’ misali, bu projenin yapılmamasını düşünüyoruz. Çünkü halka rağmen iş yapılamaz. Proje, 12 kilometre bir tünel ve o tünelden çıkan tüm malzemelerin döküleceği alanlar tamamını işgal ederek, yok edecek. Bu da turizm destinasyonu olması gereken alanların ise yok edilmesidir. Bütün bunlara baktığımız zaman halkın da talepleri bu yöndedir. Diğer siyasi partilerle de temasımız var. Onlar da halk da aynı düşüncede. O zaman ‘bu proje olmayacak’ diyoruz. Halkımız rahat olsun. ”

 

 

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku