Alper Taşdelen de adaylığını açıkladı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin, “Partimiz, ilgili kurullarımız ve genel başkanımız da uygun görürse, bir dönem daha devam etmek istiyorum” dedi.

 Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin, “Bir dönem daha devam etmek istiyorum eğer partimiz, ilgili kurullarımız ve genel başkanımız uygun görürse. CHP’de buna MYK ve PM karar verir. Hem parti disiplini hem de nezaket kurallarını aşan bir durumda olmayız” dedi. Taşdelen, dün akşam Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu ana haber bültenine katılarak soruları yanıtladı.

Akşener’in kararına saygı duymalı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in her ilde aday çıkartacaklarına ilişkin açıklamasına saygı duyulması gerektiğini belirten Taşdelen, “Bizim bu aşamada karara saygı duymaktan başka yapacağımız bir şey yok. Yerel seçime giderken her parti kendi çalışmasını yapacak, anketler yapacak, CHP-İYİ Parti ittifak ile girerlerse nereler kazanacak, bence bunlara bakılacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Ülkeye umut vermek istiyoruz

“14 Mayıs, 28 Mayıs seçimlerini kaybettik. Önümüzde yerel seçimler var” diyen Taşdelen, “Bu ülkeye umut vermek istiyoruz. Demokrasiye, çoğulcu parlamenter sisteme oy vermiş olan yüzde 48’e layık olmak durumundayız. Akıl neyi gerektiriyorsa onu yapmak gerektiğine inanıyorum. Süreç uzun. Elbette her siyasi parti saygındır. Bir de seçmenin talebi var. Yerel seçimlerde dinamik çok farklı” dedi.

Seçmenler değerlendirecektir

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı olarak başarılı oldukları için Cumhurbaşkanlığı sürecinde isimlerinin geçtiğinin altını çizen Taşdelen, “Onların Cumhurbaşkanlığında o süreçte isimlerinin geçmesi başarılı belediye başkanlıklarının bir sonucu. Belediye başkanı olarak gerçekten başarılılar. Bir 5 yıl daha görevde kalmasıyla ilgili olarak İYİ Parti seçmenlerinin bunu değerlendireceği kanaatindeyim” diye konuştu.

CHP otel lobilerinde kurulmadı

Taşdelen, adının CHP Genel Başkanı yerine geçtiği şeklindeki haberleri sert bir dille yalanlayarak, şunları söyledi: “Veliaht kelimesini kullanan bazı haberler oldu. CHP’de veliaht olmaz. CHP öyle avukat bürolarında otel lobilerinde kurulmuş bir parti değil. Her bir delegesinin özgür iradesiyle karar verdiği, hiçbir dayatmanın kabul edilmediği bir partidir. Bunu şiddetle reddederim. Bizim kültürümüzde her bir CHP’li özgür, iradeli, onurlu insanlardır.”

Bir dönem daha…

Taşdelen, yaklaşan yerel seçimler öncesi hedefinin sorulması üzerine de şu açıklamayı yaptı: “9,5 yıldır belediye başkanıyım hiç siyasi polemiklere girmedim. Sevgili Çankayalılar bana belediye başkanlığı görevini tevdi etti. Bir dönem daha devam etmek istiyorum eğer partimiz, ilgili kurullarımız ve genel başkanımız uygun görürse. CHP’de buna MYK ve PM karar verir. Hem parti disiplini hem de nezaket kurallarını aşan bir durumda olmayız.”

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku