YKS’yi kazanan depremzede öğrencilere ödül

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’dan üniversite sınavında başarı gösteren Sincan ve Adıyamanlı öğrencilere büyük destek geldi. Sincan’da öğrencilere ödüllerini verdikten sonra Adıyaman’a giderek YKS’yi kazanan  depremzede öğrencilere ödül verdi.

Düzenlenen ödül törenine Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Bulucu, öğrenciler ve aileleri katıldı. Burada konuşan Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç ve AK Parti İl Başkanı Emrah Bulucu, Sincan Belediyesinin ilk günden bu yana deprem bölgesi Adıyaman’a verdiği desteklerden dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getirerek öğrencilere başarılar dileyip Sincan Belediyesine de teşekkür etti.

“TÜRKİYE’YE UMUT OLDUNUZ”

Depremin ilk günlerinden bu yana Adıyaman’ın yaralarını sarmak için burada olduklarını ve her türlü desteği sağladıkları için mutlu olduklarını dile getiren Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, depremzede öğrencilere şunları söyledi “Sizler umut oldunuz, sadece gençlere rol model olarak kalmadınız tüm Türkiye’ye umut oldunuz. 6 Şubattan sonra belki kalacak yer bulamadınız, giyecek kıyafet bulamadınız belki de yiyecek bir ekmek bulamadığınız zamanlar oldu ve sizler bu şartlarda üstün bir başarı gösterdiniz. Hangi kelimelerle, hangi sözlerle tebrik edilir bilemiyorum ama sizleri alkışlıyorum. Adıyaman bizim için vatan oldu belirli bir süre buradan gidince hemen özlüyorum. Ben sizleri tebrik ediyorum, her daim sizlere destek vermek için buradayız” diye konuştu.

BAŞKAN ERCAN’IN ADIYAMAN TEMASLARI

Başkan Murat Ercan Adıyaman’da bir dizi temaslarda da bulundu. Adıyaman Valisi Osman Varol, Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ı ziyaret etti. Ardından Sincan Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sağlık Tesisinin açılışı gerçekleştirilerek Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi. Adıyamanlı esnaf için kurulan Büyük Sincan İnşaatçılar Elektrikçiler Sıhhi Tesisatçılar Sitesini de ziyaret eden Başkan Ercan esnafa bol kazançlar diledi. Başkan Ercan’ın son durağı konteyner kent oldu. Depremzedeler kendilerini ziyaret eden Başkan Ercan’ı görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku