Çoğlu ve Yenihisar’a da Konak yapılacak

Sincan Belediyesi, gelen talepler üzerine yapılacak konaklara yenilerini ekledi. Belediye Çoğlu ve Yenihisar Mahallerine de konak yapacak.

Köylerdeki köy konağı geleneğini yaşatmak için “Mahalle Konakları” projesini hayata geçiren Sincan Belediyesi, ilçenin 4 mahallesine konaklar yaptı. Yenikayı Mahallesi, Polatlar Mahallesi, Yenipeçenek Mahallesi ve Ücret Mahallesi’ne yapılan Mahalle Konakları’ndan ilkinin açılışı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti.

Sincan Belediyesi, gelen talepler üzerine Çoğlu ve Yenihisar Mahallerine de konak yapıyor. Çoğlu mahallesi konağı 165 m2 oturum alanına sahip muhtar odası, çay ocağı ve toplamda 120 m2 sedirli oturma salonu ile, Yenihisar mahallesi muhtarlıklı köy konağı ise toplamda 70 m2 oturma alanına sahip ayrı muhtarlık binası bulunan ve çay ocağı ile toplamda 27 m2 sedirli oturma salonu ile vatandaşlara hizmet verecek.

Belediye Başkanı Murat Ercan “Vatandaşlarımızın bir arada olabileceği, etkinlikler yapabileceği bir geleneği gelecek nesillere taşımaktan dolayı memnunuz. Daha önce yaptığımız Mahalle Konaklarına büyük ilgi oldu. Bu iki mahallemizin sakinlerine de şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku