Devletin ilk kapısı muhtarlardır

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,“19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla Yenimahalle muhtarlarını kahvaltıda ağırladı.

“Muhtarlar; devletin de demokrasinin de ilk kapısıdır”

Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa; Yenimahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şimşek, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran ve muhtarlar katıldı.  Muhtarların önemine vurgu yapan Yaşar, “15 yıldır sizlerle beraber ilçemizi yönetiyoruz. Her zaman söylüyorum. Muhtarlar; devletin de demokrasinin de ilk kapısıdır” dedi.

Makamlarımız siyaset makamları değil

Yenimahalle’de tüm kurumlarla olduğu gibi muhtarlarla da her zaman uyum içinde çalıştıklarını belirten Yaşar, “Muhtarları dinlemeyen yerel yönetici başarısız olmaya mahkumdur. Benim kapım muhtarlara her zaman açık oldu, geride bıraktığımız 15 yıl boyunca kimseyi kimseden ayırmadım. Çünkü bizim makamlarımız siyaset makamı değil. Tek isteğim hoş seda bırakmak. Bir gün görev süremiz dolduğunda da başım dik Yenimahalle sokaklarında dolaşabilmek için Allah’a dua ediyorum. Muhtarlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

Bizler şanslı muhtarlarız

Yenimahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şimşek de “Yenimahalle’nin yerel yöneticileri olarak sizinle geçirdiğimiz 15 yılda, belediye başkanımız olarak muhtarların işlerini kolaylaştırmak için elinizden geleni yaptınız. Ayrım yapmadan bizden gelen talepleri hep ön planda tutup hizmet ürettiniz. Sizin muhtarlara olan ilginiz ve desteğiniz Ankara’nın diğer muhtarları arasında konuşuluyor.  Bizlerin ne kadar şanslı olduğunu dillendiriyor olmalarından gurur duyuyoruz” dedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku