Dolandırıcı şebekesi çökertildi

Kendilerini üst düzey kamu görevlisi olarak tanıtarak  65 milyon liralık vurgun yapan 11 kişilik dolandırıcı şebekesi çökertildi.

NTV’nin haberine göre, Ankara polisi, kendilerini bürokrat, üst düzey kamu yetkilisi ya da önemli mevkilerde tanıdıklarının olduğu söyleyerek tanıtan ve devlete ait hazine arazilerini satabileceklerini vadederek dolandırıcılık yapan 11 kişilik şebekeye yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen dolandırıcılık büro polisleri, Ankara’da F.Ö., B.K., A.K., H.Ö., A.Ç., Y.D., M.K., V.A., G.A.; İzmir’de ise E.G.S. ve E.S.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.G.S., F.Ö., H.Ö., A.K., A.Ç. ve M.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. B.K., Y.D., V.A. ve G.A. hakkında adli kontrol kararı verilirken, E.S. ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

65 milyon liralık haksız kazanç

Zanlıların faaliyetlerini düzenledikleri sahte satış evrakları ile gerçekleştirdikleri belirlendi. İşledikleri 6 ayrı nitelikli dolandırıcılık suçundan toplam 65 milyon liralık haksız kazanç elde eden şebekenin şu ana kadar 8 kişiyi dolandırıldığı ve toplam vurgunun 200 milyon liraya kadar yükselebileceği aktarıldı.

Şüphelilere ait ikametlerde yapılan aramalarda ise 2 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda çek koçanı, 484 bin 500 sahte dolar, çok sayıda sahte satış sözleşmesi, 4 adet sahte bilezik ve 1 adet sahte araç tepe lambası ele geçirildi.

Şüphelilerin ayrıca işledikleri suçların kanundaki karşılığını öğrenmek için yanlarında mevzuat kitabı bulundurdukları belirtildi.

İzmir’de yakalanan E.G.S. ile E.S.’nin ise çakar lamba ve siren tertibatlı araçla kaçmaya çalışırken yakalandıkları bildirildi.

Kaynak: NTV

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku