Fethi Yaşar: Sanatın siyasi görüşü yoktur

Yenimahalle Özevler Mahallesi’nde bulunan Cahit Sıtkı Tarancı Parkı’  baştan sona yenilenerek hizmete açıldı. Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ülkemize hizmet eden, değer katan herkesin başımızın üstünde, milletimizin kalbinde yeri vardır. Ondan bundan demeden, hiçbir ayrım yapmadan hizmetleri ve ortaya koyduğu değerleriyle Yenimahalle’nin parklarında, tesislerinde gerekli tekdiri ve değeri görür” dedi.

Sanatın siyasi görüşü yoktur

Yaşamı boyunca insanlığa ve ülkesine hizmet etmiş kişilerin isimlerini Yenimahalle’de yaşattıklarını kaydeden Yaşar, “Cahit Sıtkı Tarancı önemli bir şairimiz. Ülkeler sanatçılarıyla dünyaya kendini tanıtır. Sanatın siyasi görüşü yoktur, sanat herkesi kucaklar. Bu yolda ülkesine hizmet vermiş sanatçılarımızı anmak, yaşatmak hepimizin görevidir. Ülkemizin yetiştirdiği önemli şairler arasında yer alan Cahit Sıtkı Tarancı’nın ismi, açılışını yaptığımız bu güzel parkımızda yaşayacaktır” dedi.

Açılışa katılan Tarancı’nın yeğeni Emekli Büyükelçi Rıza Erkmenoğlu yaptığı konuşmada  “Bugün burada dayım adına yapılan parkın açılışında bulunmaktan mutluluk ve onur duyuyorum. Toplumda iz bırakanların yaşatılması, onların hatırlanması kadirşinaslığın bir sonucudur.Parkı gezdik, çok beğendik. Bu çerçevede Başkan Yaşar’a şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarınızı ailece takip ediyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Park, usta şairin şiirleriyle bezendi

Konuşmaların ardından Başkan Yaşar, katılımcılarla birlikte parkın açılış kurdelesi keserek, parkı gezdi.  8 bin 200 m2 alana konumlandırılan parkın açılışınaçok sayıda siyasetçi ve çvatandaş katıldı. Parkın içerisinde; koşu yolu, çocuk parkı, 2 adet tören alanı, 3’lü potalı basketbol sahası, Cahit Sıtkı Tarancı Grafiti, 6 adet pergole, 155 adet yapraklı, 40 adet ibreli ve 150 adet çalı grubu ağaç bulunuyor. Ayrıca parkın estetik görünümüne katkı sağlayan 2 sanatsal dekor da üzerinde bulunan şairin şiirleriyle dikkat çekiyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku