Filistinli gazeteciler İçin hatıra ormanı

Mamak Belediyesi ve Anadolu Yayıncılar Derneği, Üreğil Millet Bahçesi’nde Filistin’de Şehit Olan Gazeteciler İçin Hatıra Ormanı programı düzenledi.

Filistin’de Şehit Olan Gazeteciler İçin Hatıra Ormanı etkinliğinde konuşan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında şehit olan 38 gazetecimiz var. Şehit olan gazeteciler bilgiyi topluma ulaştırırken ölümü de göze almışlardır. Onların cesaretleri ve özverileri basın özgürlüğünün ne kadar kutsal bir değer olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Bu ağaç dikme töreni ile şehit gazetecilerin anısını yaşatmanın yanı sıra basın özgürlüğünü ve gazetecilerin güvenliğinin her zaman ön planda olması gerektiğini vurgulamak için de bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başkan Murat Köse, sözlerine “Umuyoruz buraya dikeceğimiz ağaçlar, yeşerip büyüdükçe Filistin ve tüm dünyada barışın ve adaletin sağlanması için çabalamaya devam edecek kadar gazetecilere ilham kaynağı olacaktır. Şehit gazetecilerimiz anısına ağaç dikerken onların fedakarlıklarını ve hizmetlerini anıyoruz.İnanıyoruz ki Başkenti Kudüs olan Filistin devleti en kısa zamanda kurulacaktır. Bu ağaçlar toprağa kök salarken aynı zamanda kurulacak olan Filistin Devleti’nin kurulması ile köklü bir şekilde ilelebet yaşamasını da temsil edecektir” diyerek devam etti.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan,  sadece medya ile alakalı değil dünya gündemini, ülke gündemini sarsan olaylar konusunda da her zaman çizgilerini koruduklarını ifade etti ve Filistin’deki zulmün, kanın ve gözyaşının bir an evvel durmasını istedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku