Kent ve Tarım Hobi Evleri’nde eğitimler başlıyor.

Çankaya Belediyesi Kent ve Tarım Hobi Evlerinde 2023 Güz Dönemi eğitimleri başlıyor.  Temel sebze ve meyve yetiştiriciliği ve tarım alanında genel bilgilerin verileceği eğitimlerden Başkentliler ücretsiz yararlanabilecek.

Çankaya Belediyesinin kentliyi toprakla buluşturduğu tarım ve bahçıvanlık eğitimleri Mutlukent ve Ata Kent Tarım Hobi Evleri’nde 27-28 Eylül tarihlerinde başlıyor. Hafta içi çarşamba ve perşembe günleri gerçekleşecek tarım ve bahçıvanlık eğitimleri ücretsiz olarak veriliyor.

 Temel yetiştiricilik eğitimi

Aralık ayında tamamlanacak eğitim programında yerel tohumun önemi, sebzelerin bakımı, sebze hastalıkları, ıspanak, soğan, turp, brokoli, pırasa ve havuç yetiştiriciliği, aşılama, kompost yapımı gibi konuları öğrenen kursiyerler ek olarak gül, çalı ve meyve ağaçlarının budaması hakkında da bilgiler alıyorlar. Katılımcılar, uzman eğitimciler tarafından aldıkları teorik bilgileri kursun tamamlanmasıyla kent bostanında pratiğe dönüştürme imkanı da bulacaklar.

Kent ve tarım hobi evleri eğitime açık

Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerin de yapılacağı tarım ve bahçıvanlık eğitimlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar, 45 kontenjanla sınırlı Ata Kent ve Tarım Hobi Evi için başvuruda bulunabilecek. Ücretsiz eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Mutlukent Kent ve Tarım Hobi Evi’ndeki eğitimlere ise sınırlama olmadan katılabilecek.

Eğitimlerin verileceği merkezler ve tarihleri:

Mutlukent Kent ve Tarım Hobi Evi: Mutlukent Mah. 1918 Sk. M. Ali Gürer Parkı Yanı Ümitköy (27 Eylül 2023/ 6 Aralık 2023)

Ata Kent ve Tarım Hobi Evi: Ata Mah. 1057. Cd. No:45 Öveçler (28 Eylül 2023/ 7 Aralık 2023)

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku