Mamak’ta “Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası” düzenlendi

Cumhuriyetin 100. yılında çocukları Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında buluştu. Düşünen, üreten, akıl yürüten, sorgulayan, keşfeden çocuklar için Mamak Belediyesi Altınevler Gençlik Merkezi’nde Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası düzenlendi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mamak Belediyesi ve Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu işbirliğinde gerçekleşen turnuva Ankara genelinde liseler arasında ilk defa düzenlendi. Turnuvaya 139 öğrenci katılım sağladı. 22 danışman öğretmenin refakatinde gerçekleşen turnuvada 32 hakem görevlendirildi.Öğrenciler, turnuvada kulami, reversi, küre, mangala ve pentago kutu oyunlarında hünerlerini sergiledi.

Stratejik düşünme, konsantrasyon, dikkat ve motivasyonu güçlendiren akıl ve zekâ oyunları turnuvasında öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi. Kaybedenin olmadığı turnuvada dereceye giren öğrenciler, madalyalarını Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’ın elinden aldı.

Başkan Murat Köse,  “Zeka oyunları çerçevesinde burada bir etkinlik gerçekleştirdi. Ankara genelinde ilk defa liseler arası yapılan bu etkinliğe Mamak’ta Altınevler Gençlik Merkezimiz’in ev sahipliği yapması bizi çok mutlu etti. Turnuvaya katılan tüm gençlerimizi, çocuklarımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku