OSİAD ve BKSDER Cumhuriyet Resepsiyonu düzenledi

Yenimahalle Belediyesi, OSTİM Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD) ve Başkent Kültür ve Sanatı Geliştirme ve Destekleme Derneği (BKSDER) tarafından düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu ve Konserine ev sahipliği yaptı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Salonu’nda düzenlenen programa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci,OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Yaşar, “Cumhuriyete borçluyuz”

Sanat yönetmeni M. Erkan Efe şefliğinde gerçekleştirilen Cumhuriyetle 100 Yıl Konseri öncesinde katılımcılara seslenen Yaşar, “Bizim Cumhuriyetimiz halk Cumhuriyetidir. Hangi makamda olursak olalım, Cumhuriyetin değerleri ve eşit yurttaşlık sayesinde bugün ki konumlara ulaşmış bulunuyoruz. Bu ülkede eşit yurttaşlık, hukukun üstünlüğü, demokrasi varsa, belli bir kalkınmaya eriştiysek bunu Cumhuriyete borçluyuz. Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.

Bayrağımızı ve sancağımızı ilelebet savunacağız

OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci’de “Bizi birey yapan, yurttaş yapan değerler vardır. Bizi millet yapan, Cumhuriyetin devrimleri ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyoner kişiliğidir. Demokrasiyi hala hazmedemeyenler var. Biz bu bayrağı ve sancağı ilelebet savunmaya, Atatürk’ün mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bu toprakları bize vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle, şükranla ve özlemle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku