Saki: Celalettin Can derhal serbest bırakılmalı

Tutuklu  gazeteci Celalettin Can ve TİP Milletvekili Can Atalay‘ı ziyaret eden  HEDEP Milletvekili Özgül Saki, Can’ın sağlık durumunun iyi olmadığını belirterek “Tedavisine başlanması için derhal serbest bırakılmalı” dedi.

Sosyal medyadan bir açıklama yapan Saki, gazeteci Celalettin Can’ın sağlık durumunun iyi olmadığını bildirerek şunları söyledi:

“Bugün Celalettin Can ve Can Atalay’ı ziyaret için Silivri’deydim. Celalettin Can öncelikle sevgi ve selamlarını iletiyor tüm arkadaşlara. Filistin direnişinden Zapatistalara sınırlı zamana epeyce sohbet sığdırdık. Ancak sağlık durumu iyi değil Celalettin’in, uyku apnesi nedeniyle özellikle geceleri zor geçiyormuş. Bu durum kalbine de zarar veriyor ve doktorlar kesin ameliyat olmalı diyorlar. Bir an evvel tedavisine başlanması için derhal serbest bırakılmalı.

Can Atalay ile 90’lı yıllarda Kadıköy günleri, AYM, Yargıtay krizi, yerel seçimler derken sohbet aktı gitti. Bir dahaki buluşmamızı TBMM’de yapma dileğiyle vedalaştık. Onun da tüm dostlara çok selamı var.”

Gazeteci Celalettin Can, KHK ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak adına bir günlük yayın yönetmenliği yaptığı için yargılanarak 1 yıl 3 ay hapis cezası almıştı.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku