Sopalı cinayete ‘Haksız tahrik’ indirimi

Altındağ’da Alper Altunay’ı sopa ve yumrukla döverek öldürmek suçundan tutuklu  yargılanan Durali Çimen, ‘haksız tahrik’ indirimi ile 18 yıl, ona yardım eden Arslan Çimen ise 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

29 Ocak’ta  Güneşevler Mahallesi’nde meytana gelen olayda Alper Altunay, husumetli olduğu Arslan Çimen ve Durali Çimen’in işlettiği oto yıkama dükkanına geldi. Burada 3 kişi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönmesiyle  Durali ve Arslan Çimen, Altunay’ı sopa ve yumrukla dövdü. Güvenlik kamerasına da yansıyan kavgada, Durali Çimen’in sopa ile Altunay’ın başına birçok kez vurduğu görüldü.

Çevredekilerin müdahalesi ile kavga sonlanırken, başına aldığı darbeler nedeniyle hastaneye kaldırılan Altunay, olaydan bir gün sonra beyin kanamasından hayatını kaybetti. Altunay’ın yakınlarının şikayeti üzerine gözaltına alınan Arslan ve Durali Çimen kardeşler, 30 Ocak’ta çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.  2 sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

‘Haksız tahrik’ indirimi

Davanın bugün yapılan duruşmasında  sanık avukatları, olayın gerçekleşmesinde maktulün sanıklara küfretmesi ve iş yerlerini basması gibi haksız tahrik unsurlarının oluştuğunu, bunun da güvenlik kamerası kayıtlarında mevcut olduğunu belirtti.  Mahkeme, haksız tahrik indirimi uygulayarak  Durali Çimen’e ‘kasten öldürme’ suçundan 18 yıl, Arslan Çimen’e ise ‘kasten öldürmeye yardım’ suçundan  9 yıl hapis cezası verdi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku