“Soylu’nun talebidir, Ankara’yı terk edeceksiniz”

Kaplanlar soruşturmasında ifade veren bir esnaf: “Polis, ‘Emniyet Müdürümüz Servet Yılmaz’ın talimatı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talebidir. Ankara’yı terk edeceksiniz’ dedi, polis eşliğinde Ankara’yı terk etmek zorunda kaldım” dedi.

T24’ten Asuman Aranca’nın özel haberine göre, Kaplanlar davası hakkında hazırlanan  iddianamenin mahkemece değerlendirmesi devam ederken, geçen çarşamba günü Ankara’da esnaflık yapan Yusuf Aydın adlı kişi, Ankara Emniyeti’ne giderek Kaplan ve irtibatlı olduğunu öne sürdüğü emniyet müdürlerinden şikayetçi oldu.

Habere göre, Yusuf Aydın,  bir ticaret karşılığında aldığı 14.2 milyon liralık çeki kırdırmak için Ayhan Bora Kaplan ve adamlarının devreye girdiğini öne sürerek, eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve yardımcısı Alp Arslan’ın baskısıyla Ankara’yı terk etmek zorunda kaldığını iddia etti.   Aydın, “Bir polis ‘Emniyet Müdürümüz Servet Yılmaz’ın talimatı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talebidir. Ankara’yı terk edeceksiniz’ dedi. Polisler evime kadar gelerek Ankara’yı terk etmeme eşlik ettiler” dedi. Kaplan’dan şikayetçi olduktan sonra arabası kurşunlanan iş insanı Aziz Savaş’ın da ortağı olduğunu kaydeden Aydın, Alp Aslan’ın bir telefon konuşması sırasında kendisine, “Bak git Aziz’e beni sor o da onu nasıl si… sana anlatsın, çekleri 7-8 günde getirmezsen sen de başına gelecekleri anlarsın. Eğer anlamazsan bir dosya hazırlarım, o zaman görürsün’ dediğini” iddia etti. Toplam 32 milyon lira zarara uğradığını belirten Aydın, 15 kişiden şikayetçi oldu.

Kaynak:  https://t24.com.tr/haber/kaplan-sorusturmasinda-ifade-veren-esnaf-polis-esliginde-ankara-yi-terk-etmek-zorunda-kaldim,1146275

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku