Veysel Tiryaki 5 yıl sonra yeniden yarışacak

2004-2019 yılları arasında üç dönem Altındağ Belediye Başkanı olarak görev yapan  Veysel Tiryaki, 2024 yerel seçimlerinde  belediye başkan aday adayı olmak için Tarım ve Orman Bakanı Yardımcılığı görevinden üzere istifa etti.

Tiryaki sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Cebimizde “Altın” tecrübeler, yüreğimizde hizmet sevdasıyla kentimize yeni eserler kazandırmak, hemşehrilerimizin gönlüne dokunmak için yeni bir yola çıkıyoruz.  Bakan yardımcılığı görevimden bu nedenle ayrılıyorum.” dedi.

Tiryaki, Ankara Büyükşehir için mi,  Altındağ için mi aday adayı olduğu konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Veysel Tiryaki Kimdir?

1965 yılında Bolu Dörtdivan’da doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Yerel Yönetimler ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere’de kaldı. 1998 yılında, TODAİE’deki yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda master programını, ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı.

Maliye Bakanlığı’nda kısa süre çalıştıktan sonra, 1990 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak, kaymakam ve vali yardımcısı olarak 14 yıl boyunca farklı il ve ilçelerde görev yaptı. 2003 yılında, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı görevine atandı. 29 Mart 2004 yerel seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2004-2019 yılları arasında üç dönem Altındağ Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

2020-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Hacettepe Teknokent) Genel Müdürü olarak çalıştı. 7 Nisan 2022 tarihinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Tiryaki, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku