İbrahim Buğdaycı, Mamak için aday adayı oldu

CHP Mamak Belediye Başkan Adaylığı için 25 Kasım’da başvuru yapan İbrahim Buğdaycı,  yaptığı açıklamada ““Mamak’ta 25 yıl önce kaybettiğimiz iktidarımızı yeniden kazanmak, Mamak’ın kaderini değiştirmek, güler yüzü, sevgi dili ve  kültürünü hakim kılmak için  adayım” dedi.

“5 Aydır  Mamak’ı karış karış gezdik”

Buğdaycı şunları söyledi; “ilkemiz çalışmak hedefimiz Mamak” diyerek, yaklaşık 5 aydır sevgili eşim ve ekip arkadaşlarımla Mamak ilçemizi karış karış gezerek, muhtarlarımızı, çiftçimizi, esnafımızı, parktaki emeklimizi, halk ekmek büfesi önündeki yoksul vatandaşımızı, pazar esnafımızı, öğrencimizi, hastanedeki hastamızı, işsiz gencimizi, emekçi kardeşimizi, taksi duraklarına giderek taksici esnafımızı dinledik. Sorunları, tabanın sesi ile duyduk, çözümleri toplumcu belediyecilik, cumhuriyet halk Partisinin demokratik halkçı yaklaşımı çerçevesinde konuştuk.

“66 hizmet projesi”

Mamak’ın çehresini, kaderini değiştirecek, artı değer yaratarak, farkındalık oluşturacak, toplumsal refahı arttıracak, partimizin istediği, özlediği bir tablo ile yerelde iktidar olacağımız, plan, program ile 66 adet hazırladığımız hizmet projesi ile stratejimizi belirledik. Halkımızın ve örgütümüzün karşısındayız. Mamak ilçemizin hak ettiği değeri bulması, huzurla, güvenle, sağlıklı, mutlu yaşanabilir bir Mamak için göreve talibim”

“Mamak’ın  kozmopolitik yapısını çok iyi  biliyorum”

“İçinizden biri olarak, Mamak’ın demografik ve kozmopolitik nüfus yapısını çok iyi tanıyor ve biliyorum. Başka şehirlerden, köylerden gelerek Mamaklı olan ve önce gecekondu mahalleri, şimdi plansız kentleşmenin içinde; Bireylerin tüketim kalıplarını, eğilimlerini, tercihlerini, satın alma alışkanlıklarını, seçmen tercihlerini, seçmen vazgeçişlerini, tehditleri, fırsatlarını etkileyen faktörleri çok iyi biliyorum. Yoksulluğun derinleştiği günümüzde halen dayanışma kültürü içinde azı paylaşan insanlarımızın Mamaklı olduğunu da iyi biliyorum.”

“Aramızdaki duvarları yıkacağız”

“Ben hiçbir seçimin kazanılmayacağına inanmıyorum. Dünyayı yeniden keşfetmeyeceğiz. Siyasetin en temel hareket noktası samimiyet, güven, inanç ve kararlılıktır. Siyasette ihtiyaç duyduğumuz; her temas bir iz bırakır anlayışla, dokunacağız – iz bırakacağız- tutarlı olacağız- güven vereceğiz- inandıracağız – ikna edeceğiz- samimi olacağız- karşılıklı anlayış içinde- içtenlikle ilgi göstereceğiz- empati yapacağız- duygu birliği kuracağız- gönül dağı, gönül köprüleri kuracağız- aramızdaki duvarları yıkacağız- açık ve şeffaf olacağız- farkındalık yaratacağız- artı değer katan bir siyaset anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızla konuşacağız, onları dinleyeceğiz, neden CHP sorusuna cevap bulacağız, neden sizin istediğiniz yönde oy kullansınlara cevap vereceğiz.

“Biz halkız”

Bu yapacaklarımızla, seçmenin nezdinde güven kazanacak, onları inandıracak ve ikna edecek, onların nezdinde umudu diriltecek, geleceğe emin ve güvenle bakmasını sağlayacağız. Korku dolu bir dönemde mutlu, keyifli bir döneme geçişini müjdeleyeceğiz. Gelecekteki mutlu Türkiye’yi hep birlikte yaratacağımıza söz vereceğiz. Umut olacağımızı korkmamaları gerektiğini, bu karanlık günlerde CHP’nin aydınlık geçmişinden gelen güneşini yeniden doğacağını, hep birlikte anlatacağız. Halkla ilişkilerimizi sürdürerek, aramızda güvene dayalı bir bağ kurarak, onlardan biri olduğumuzu göstererek, ortak değerlerimiz ve paydaşlarımızda buluştuğumuz zaman seçimi kazanırız. Biz halkımız ile uzak değiliz, biz halkız.”

“Öğrenilmiş çaresizliği reddediyoruz”

Artık “öğrenilmiş çaresizlik, kaderci bir anlayışı ve sıradanlığı “ret ediyoruz. “ne yaparsak olmuyor” inancını yok ederek, halk içinde, halk ile birlikte, toplumcu belediyecilik anlayışı ile bir bütün olarak öğretilmiş çaresizliği umuda dönüştürmek istiyoruz. Mamak’ta yeniden bir başarı hikayesi yazarak, derdimiz ve davamız olan Mamak’ı halkımız ile birlikte yöneteceğiz.  Sözüm olsun, sizin sesiniz ve çığlığınız olacağım. Her koşulda ve şartta yanınızda olmak boynumun borcudur. Bu konuda inancımız ve cesaretimiz tam, özgüvenim ve inancım sonsuz, geleceğe azim ve kararlılıkla yürüyeceğiz.”

“AKP’nin adayı kim olursa olsun açık ara alacağız”

Yerel seçimlerde Mamak’ta aday oldursam, AKP’nin adayı kim olursa olsun açık ara Mamak’ın anahtarını size getireceğim. Gelin hep birlikte Mamak’ı daha güzel yarınlar taşıyalım. Gelin karanlıktan çıkmak için, umudu hep birlikte örgütleyelim, beraber yol yürüyelim – yoldaş olalım – omuzdaşlık yapalım- umudu hakim kılalım ve gelecek aydınlık yarınlar için, hep birlikte bir mum da biz yakalım. Gelin Mamak’ı yerel de iktidara taşıyarak Ankara ve Türkiye için örnek bir rol model haline getirelim. Nazım Hikmetin dediği gibi en güzel günler görmediğimiz ve yaşamadığımız günlerdir. Hep birlikte daha iyi bir hayat yaşama imkan sağlayacak gelecek mutlu ve umutlu günler için bize katılın “Mamak’ın kaderini birlikte değiştirelim”

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku