Yenimahalle’de 43.  ASM açıldı 

Yenimahalle  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ilçenin 43.  Aile Sağlığı Merkezi (ASM) törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Yaşar, “15 yıldır Yenimahalle’nin hiçbir bölgesini ayırt etmeden her vatandaşa eşit hizmet götürüyor, uzak yakın demeden merkez de ne imkan varsa en uzak mahallemizde de aynı imkanların sağlamak için aralıksız çalışıyoruz. Amacımız yaşamaktan mutlu olunan bir ilçe yaratmaktı ve bunu başarmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

“Sağlık ocağı yapmak  bizim görevimiz değil ama…”

Yaşar şunları söyledi “Bugün Yenimahalle’mizin 43’üncü aile sağlığı merkezini ve 373’üncü parkını açıyoruz. Yaptığımız bu yatırımlar halka dokunan hizmetler. Aile sağlığı merkezlerimizi özellikle parklarımızla yan yana iç içe yapıyoruz. Sağlık ocağı yapmak belediye olarak bizim görevimiz değil. Ama devleti yaşatmak için devlet kurumlarının kavga etmeden uyum içerisinde çalışması lazım. Biri yetişemiyorsa diğerinin yardımcı olması lazım. Bugüne kadar bunu yaptık. Genel idarenin hiçbir kurumuyla kavga etmedik. Çünkü bu ülkede hep beraber kardeşçe yaşamak zorundayız” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Sema Sevil de 20 bin nüfuslu Urankent Bölgesi’nde yaşlı nüfusun yoğun olduğuna dikkat çekerek aile sağlığı merkezi ile mahallenin en büyük ihtiyacının karşılandığını söyledi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku