Sincan Park yakında hizmete açılacak

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın “Vizyon projelerimizden biri” dediği Sincan Park 300.000m²’lik alanıyla yakında hizmete açılacak.

Sincan Park Rekreasyon Projesi görücüye çıkmaya başladı. Park içerisinde 185.000 m²lik yeşil alan yer alıyor. Binlerce ağaç ve çalı dikildi; bölgede bulunan dere ıslah edildi. Bataklık görünümünden çıkarılarak tahkimat taşları ile kaplandı. Çevre duvarı örülerek sel ve taşkınlara karşı önlem alındı.

Rekreasyon alanında fayton, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla ve kafeleriyle vatandaş, kaliteli zaman geçirebilecek. Aynı zamanda spor yapabilmeleri için de futbol, basketbol, tenis sahaları inşa edildi.

8000 m²’lik çok amaçlı etkinlik alanı, 5500 m²’lik çocuk oyun alanıyla çocuklar da unutulmadı.

Ayrıca vatandaşları 3300 m2’lik giriş meydanı karşılıyor. 23.000 m²’lik lale meydanı,3 adet mescid-wc, 5 adet büfe, idari bina ve 2 adet güvenlik binası rekreasyon alanına yapılanlar arasında.

Murat Ercan  “Havuzlar, kreşler, konaklarımızın ardından mega projelerimizi de hızla tamamlıyoruz. Sincan Park ve Arasta Sincan projelerimiz kısa sürede hizmete açılacak. 300 bin metrekarelik büyük bir alanda bulunan Sincan Park’ımız sadece Sincan’a değil Ankara’ya değer katacak. Böylesine büyük yatırımları ilçemize kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sincan Parkımız Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına armağan, yarınlara mirasımız olsun.” dedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku