Sincan’da 100 öğretmen, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla Sarı Zeybek oynadı. Etkinliğe katılan Sincanlılar Türk bayraklarını sallayarak oyuna eşlik etti.
Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla ilçede gerçekleştirilen kutlamalar kapsamında Sincan’da bulunan çeşitli okullarda görev yapan 100 öğretmene oyun için eğitim verdi. Öğretmenler, oyunu, üzerinde’100. yıl’ yazılı tişörtlerle oynadılar. Etkinliğe katılan Sincanlılar oyuna ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak öğretmenlere eşlik etti