Yenimahalle’de sahte bakkala suçüstü

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Ekipleri, Özevler 941.sokak 8 numaralı dükkânda ruhsatsız olarak faaliyet gösteren sahte bakkala baskın düzenledi.

Ekipler, birçok gıda maddesinin satıldığı dükkânda, birçok ürünün son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu ve sağlıksız koşullarda satışının yapıldığını tespit etti.

“Şuan Kapalıyız”

Iraklı olduğunu belirten  Baraa Hasan Ali adındaki sahte bakkal, ürünlerini sadece Iraklı vatandaşlara sattığını söyleyerek kendisini savundu.

Bakkal, kontroller yapılırken bakkal,  alışveriş yapmak için gelen müşterilerini “Şuan Kapalıyız” diyerek geri çevirdi.

Denetimler ilçe genelinde devam edecek

Yapılan denetlemede halk sağlığını tehlikeye atan gıda maddeleri başta olmak üzere tarihi geçmiş yüzlerce malzemeye el konuldu.

Yenimahallelileringüvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi ve kaliteli gıda tüketebilmesi için zabıta ekiplerinin  sahada çalışmalarına devam edeceklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hiçbir zaman cezacı bir belediye olmadık. Ancak halk sağlığı ile oynayan kimseyi görmezden gelemeyiz. Kimse bizden fırsatçılık yapan, hijyen kurallarına uymayan, bozuk gıda satarak halkın sağlığını hiçe sayan kişileri af etmemizi beklemesin. Denetimlerimiz ilçe genelinde devam edecek” dedi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku