Ankara’nın en büyük parkı açılıyor

Ankara’nın en büyük parkı Bademlidere Cumhuriyet Parkı pazar günü Volkan Konak’ın vereceği muhteşem konser ile açılacak. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bademlidere Cumhuriyet Parkı’yla 9’uncu yılında 104’üncü parkı da Çankaya’da açmış olacak. Tüm Ankaralıları açılışa davet eden Taşdelen, “Bademlidere Cumhuriyet Parkı, Ankara’nın ikinci Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) olacak” diye konuştu.

“Ankara’nın ikinci AOÇ olacak”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen,  500 dönümü orman, 250 dönümü rekreasyon alanı olarak tasarlanan parkın açılışına  tüm Ankaralıları davet etti. Taşdelen, “Bademlidere Cumhuriyet Parkı, Ankara’nın ikinci Atatürk Orman Çiftliği olacak” diye konuştu. Bademlidere Cumhuriyet Parkı projesi, 2021 yılında Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar ödülünü, geçtiğimiz günlerde de Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması sonucu Şehir Planlaması kategorisinde ödül aldı.

22 Bin ağaç, 360 bin çalı

Çankaya Belediyesi tarafından yapılan Bademlidere Cumhuriyet Parkı’nın 500 dönümü orman, 250 dönümü rekreasyon alanı olarak tasarlandı. Toplam 750 dönüm üzerine kurulan parkta, Macera Parkı, Binicilik Tesisi, Meydan Çocuk Oyun Alanı, Piknik Alanı Çocuk Oyun Alanı, Meydan Kafe, Seyir Terasları, Mini Gölet, Piknik Alanları, Yağmur Hasadı Göleti, Basketbol ve çok amaçlı saha, bisiklet parkurları, toplam 625 araçlık 4 otopark bulunuyor. Mevcut badem ağaçları korunan parkta 22 bin ağaç ve 360 bin çalı da yer alıyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
E-posta
RSS

Benzer Haberler

Daha fazla haber oku