Mamak Belediyesi, kış sezonunun gelmesi ve arıcılık sezonunun yavaşlamasıyla Ekolojik Köy’de arıcılık eğitimine başladı. Eğitimlere katılan kadın kursiyerler teorik ve uygulamalı derslerle arıcılık konusunda bilgileniyor.
Arıların beslenmesi, iyi bal üretimi hakkında eğitim alıan Kursiyerler, eğitim sonunda arıcılık sertifikası almaya hak kazanacaklar. Mamak Belediyesi kursiyerlere her yıl arı ve kovan desteğinde de bulunuyor.